26 Ağustos 2012 Pazar

12. ay doktor kontrolü

Durucugun 12. ay doktor kontrolünden notlar;

Boy : 78 cm ( boyumuz uzun maşallah)
Kilo : 9.540 g ( Kilomuz da normal)
Bas cevresi : 44 cm.

MMR ( Kızamık, Kızamıkcık, Kabakulak) asısı ve Chicken pox ( Su Çiçeği)  aşısının ilk dozunu yaptırdık. Etrafa bakınırken aşı olduğunu anlamadı bile. Zaten bu doz hafif oluyormuş. Asıl  ikinci doz ağrılı olacakmış.

Artık özgürüz.... herseyi yiyip içebiliriz:)) İnek sütü, bal, yumurta beyazı v.s... Simdilik Aptamile de devam ediyoruz. 3 numaraya gectik artık. Günde en az 500 ml süt içecekmiş. Dün akşam ilk inek sütünü miğdeye indirip uyudu. Cok şükür sevdi gibi sütü. Kolaylıkmış valla, mama hazırlama derdi yok dısarıda falan al sütü koy biberona içsin:))

Cok şekerli gıdalalardan, çikolatadan, aşırı baharatlı yemeklerden uzak durulacak.  Bir de şarküteri ürünlerinden. Ben zaten sevmezdim şu son haberlerden sonra eve salam,sosis sokmuyoruz, Duru'nun yemek kontrolü de elimizde olduğu sürece ona da yedirmeyeceğiz.

Gecen hafta üst iki dişin yanından bir tane daha patlamış. Yani tam iştahı düzeldi derken cok uzun surmedi bu mutlulugumuz... Ne güzel öğünlerini bizimle oturup yemeye baslamıştı. Katı, pütürlü  falan demeden pilavı, eti, balığı, sabahları yumurtasını omlet şeklinde yada haslanmıs götürüyordu....Bu ara yine katı hiçbirsey yemek istemiyor. Şu yemek olayı beni cok ama cok yormus durumda. Cok sükür kilo alımı normal bir sorun yok ama çok uğraşıyorum. Uğraşmasam biliyorum yemeyecek ve bu durumda da  kilo alımı yine normal olacak mı emin değilim. İster istemez acayip kafayı takıyorum.
Önümüzdeki ay 3 haftalıgına izine Türkiye'ye gidiyoruz insallah. Ve ben mümkünse Duru'ya yemek yedirme görevini direk annemlere atacağım. 3 haftada olsa bu sorumlulugu üzerimden atmak bana iyi gelecek eminim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder